poniedziałek, 9 sierpnia 2010

123people nowa wyszukiwarka osób czy Wielki Brat?

Trochę przewrotnie sformułowałem tytuł posta. Ze względu na swoje ograniczenia techniczne nowa wyszukiwarka osób w necie na pewno nie stanie się w najbliższej przyszłości Wielkim Bratem, ale może być skutecznym narzędziem w ręku Twoich obecnych lub przyszłych pracodawców, firmy rekrutacyjnych, itp.

Internet, wbrew błędnemu przekonaniu sporej grupy internautów, wcale nie jest anonimową przestrzenią. Internauto - nie zapominaj o słowach Davida Meermana Scota - "w internecie jesteś tym co publikujesz" i drobna rada "wszystko co opublikujesz w necie może być wykorzystane przeciwko Tobie, wtedy kiedy się tego nie spodziewasz"...

Czym jest 123people? To twór austriackiej firmy, który niedawno pojawił się na polskim rynku, służący do wyszukiwania osób w necie. Wyszukiwarka jest darmowa. Po wpisaniu imienia i nazwiska danej osoby wyszukuje wszystko co jest na jej temat w necie: artykuły, posty, zdjęcia, profile w portalach społecznościowych,nr telefonów, adresy email.

Polecam sprawdzić samemu www.123people.com.pl

PS: poza tym to może być całkiem niezły biznes. Co trzecie zapytanie w wyszukiwarkach dotyczy szukania czyiś danych kontaktowych!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz