niedziela, 25 lipca 2010

Pierwszy wpis w blogu o marketingu, książkach i życiu

I stało się

Po wielu próbach i niepowodzeniach udało mi się w końcu wystartować ze swoim blogiem. Zamierzam pisać o tym, jak zacząć swoją drogę w marketingu, o książkach, e-bookach, filmach i innych rzeczach dostępnych w sieci, z których można czerpać swoją wiedzę na temat marketingu. Od czasu do czasu będę sobie również pozwalał na komentowanie przeróżnych zjawisk z otaczającej nas, śmieszno-tragicznej rzeczywistości oraz na publikowanie recenzji książek do czytania po godzinach (w końcu nie tylko samą pracą człowiek żyje)...

Po co ten blog?

Od początku swojej przygody z marketingiem wiedziałem, że marketingowiec musi ciągle czytać. Musisz być ciągle na bieżąco. Niestety era internetu nie ułatwiła nam życie. Zalew informacji powoduje problemy z ich selekcjonowaniem. Na rynku pojawiają się dziesiątki książek zarówno polskich jak i zagranicznych autorów, część wartościowych pozycji można dostać tylko w wersji angielskiej na Amazonie – jak wybrać te najciekawsze?

Dlatego właśnie stworzyłem ten blog, by czytelnik mógł skorzystać z moich doświadczeń i unikał tracenia czasu na czytanie przereklamowanych, ale stanowiących niewielką wartość, pozycji. Nie zawsze książka zachwalana w mediach, przez ekspertów i EMIK jest co warta. Przekonalem się o tym wielokrotnie. Szkoda czasu i pieniędzy. Wiele wartościowych pozycji nie jest znanych szerokiej publiczności. Wiele można znaleźć i ściągnąć z sieci za darmo.

Znajdziecie tu recenzje, podpowiedzi i opisy książek nt. marketingu, PR, komunikacji wewnętrznej, internetu, reklamy, ale nie tylko. Dobry marketingowiec interesuje się również innymi dziedzinami życia, stąd nie raz będę umieszczał tu książki popularnonaukowe, powieści i kryminały, bestsellery i zupełne starocia. Jednym słowem to co w mojej opinii warto przeczytać!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz